Team Schedules - 12U Boys Pre-GPL
Flight Notice:

See Schedules here for Pre-GPL 1st Round matches in February & March 2021. 

 2nd Round matches for the Spring 2021 are below.

The following teams qualify* for the 13U Georgia Premier League (GPL) Fall 2021:

  • ALL-IN FC SUGAR HILL 
  • ATHENS UNITED GOLD
  • COLUMBUS FC RED STAR
  • GEORGIA ALLIANCE FC
  • GEORGIA STORM ELITE
  • INTER ATLANTA FC ELITE
  • MOBA SOCCER ACADEMY
  • NGSA CALHOUN ELITE
  • NGSA DALTON ELITE
  • NGSA UMA LEGENDS ELITE
  • SAVANNAH UNITED PREMIER
  • TASA UNITED FC
*subject to roster continuity (50%+1) rule.
       



Bracket


ALL A B


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A5 : IAFC 09 Boys Elite05555525x032 16  8  0 0
 A7 : Savannah United 09B Premier/Pre_ECNL25055505x027 7  12  1 0
 A1 : ATHENS UNITED 09 BOYS GOLD25205050x019 3  22  2 0
 A2 : NGSA 2009 Dalton Elite - B12U5-4505205x018 2  15  4 1
 A4 : GA Alliance FC 2009 Boys50252000x014 7  7  0 0
 A6 : CFC Red Star - B12U0505500-4x011 -6  18  1 0
 A3 : Georgia Storm 09B Elite50000020x07 -11  26  1 0
 A8 : TASA United FC 09 - B11U00020002x04 -18  38  0 0

   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 B3 : NGSA UMA Legends 2009 Elite - B12U555555500035 17  14  0 0
 B8 : NGSA 2009 Calhoun Elite - B12U525055005027 8  19  1 0
 B4 : MOBA-09 Boys050055055025 1  21  0 0
 B10 : All-In Futbol Club500550550025 0  24  2 0
 B5 : DDYSC 09 Boys Elite252002552023 4  13  0 0
 B6 : Atlanta City FC - B12U - Pre-GPL000505252019 -6  38  1 0
 B2 : MAYS Buckhead 09B Blue - B12U500255020019 -7  23  0 0
 B1 : FC Sudamerica - 09B - Platinum505020050017 -6  17  0 0
 B9 : Legion FC 2009 - Academy002552000014 0  14  1 0
 B7 : MAYS Striker - B12U - Premier502000205014 -11  30  1 0

Bracket - Sunday, February 28, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 755311  Victor Lord Park  12:00 PM  5 A1 vs A7ATHENS UNITED 09 BOYS GOLD 3 vs.Savannah United 09B Premier/Pre_ECNL3

Bracket - Saturday, March 06, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 755315  Midway Park  01:00 PM  2 B1 vs B9FC Sudamerica - 09B - Platinum 1 vs.Legion FC 2009 - Academy0

Bracket - Sunday, March 07, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 755316  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  1 B9 vs B2Legion FC 2009 - Academy 0 vs.MAYS Buckhead 09B Blue - B12U1
 768242  NG Middle School  03:30 PM  2B B10 vs B1All-In Futbol Club 2 vs.FC Sudamerica - 09B - Platinum0

Bracket - Saturday, March 13, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 755271  MOBA Academy  10:00 AM  2a B4 vs B1MOBA-09 Boys 0 vs.FC Sudamerica - 09B - Platinum2
 768248  Gary Pirkle  10:30 AM  1A B10 vs B7All-In Futbol Club 3 vs.MAYS Striker - B12U - Premier4
 755313  East Carrollton Park  01:30 PM  EC 1 A3 vs A5Georgia Storm 09B Elite 1 vs.IAFC 09 Boys Elite0
 755319  Windsor Parkway Sports Complex  01:30 PM  5 B5 vs B9DDYSC 09 Boys Elite 1 vs.Legion FC 2009 - Academy1
 755272  Troup Soccer Complex  02:00 PM  C B3 vs B2NGSA UMA Legends 2009 Elite - B12U 4 vs.MAYS Buckhead 09B Blue - B12U0
 755312  Durkan Fields  03:00 PM  2 A2 vs A6NGSA 2009 Dalton Elite - B12U 1 vs.CFC Red Star - B12U0
 755314  Campbell MS  03:00 PM  1A A4 vs A8GA Alliance FC 2009 Boys 7 vs.TASA United FC 09 - B11U2
 755274  Shorty Howell Park  05:30 PM  1 B6 vs B8Atlanta City FC - B12U - Pre-GPL 6 vs.NGSA 2009 Calhoun Elite - B12U7

Bracket - Sunday, March 14, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 755320  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  1 B9 vs B6Legion FC 2009 - Academy 4 vs.Atlanta City FC - B12U - Pre-GPL1
 755287  Chatham Co Soccer Complex  03:00 PM  1 A7 vs A2Savannah United 09B Premier/Pre_ECNL 4F vs.NGSA 2009 Dalton Elite - B12U
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, March 20, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 755275  Midway Park  09:00 AM  2 B1 vs B5FC Sudamerica - 09B - Platinum 0 vs.DDYSC 09 Boys Elite3
 755301  Arizona Avenue  12:00 PM  1B A5 vs A7IAFC 09 Boys Elite 5 vs.Savannah United 09B Premier/Pre_ECNL0
 768244  Buford Youth Sports Complex  01:00 PM  2 B10 vs B3All-In Futbol Club 1 vs.NGSA UMA Legends 2009 Elite - B12U4
 755300  East Carrollton Park  01:30 PM  EC 1 A3 vs A2Georgia Storm 09B Elite 1 vs.NGSA 2009 Dalton Elite - B12U3
 755302  CYSA  03:00 PM  6 A6 vs A8CFC Red Star - B12U 3 vs.TASA United FC 09 - B11U1
 755276  Windsor Parkway Sports Complex  03:00 PM  6 B2 vs B4MAYS Buckhead 09B Blue - B12U 3 vs.MOBA-09 Boys6

Bracket - Sunday, March 21, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 755292  East Carrollton Park  12:00 PM  EC 1 A3 vs A7Georgia Storm 09B Elite 1 vs.Savannah United 09B Premier/Pre_ECNL2
 755321  Hubert Park  12:00 PM  3B M B7 vs B9MAYS Striker - B12U - Premier 2 vs.Legion FC 2009 - Academy8
 755281  MOBA Academy  01:00 PM  2a B4 vs B3MOBA-09 Boys 2 vs.NGSA UMA Legends 2009 Elite - B12U5
 755280  Windsor Parkway Sports Complex  01:00 PM  5 B5 vs B2DDYSC 09 Boys Elite 2 vs.MAYS Buckhead 09B Blue - B12U2

Bracket - Saturday, March 27, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 755283  Midway Park  08:30 AM  2 B1 vs B7FC Sudamerica - 09B - Platinum 0 vs.MAYS Striker - B12U - Premier0
 755291  Holland Sports Complex  12:00 PM  1a A1 vs A2ATHENS UNITED 09 BOYS GOLD 4 vs.NGSA 2009 Dalton Elite - B12U3
 755322  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  1 B9 vs B8Legion FC 2009 - Academy 0 vs.NGSA 2009 Calhoun Elite - B12U0

Bracket - Sunday, March 28, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 755260  West Gwinnett Park  10:00 AM  1 B6 vs B3Atlanta City FC - B12U - Pre-GPL 2 vs.NGSA UMA Legends 2009 Elite - B12U6
 755298  James Brown Pk - Dalton  02:00 PM  1 A2 vs A8NGSA 2009 Dalton Elite - B12U 4 vs.TASA United FC 09 - B11U1
 768250  Gary Pirkle  02:30 PM  1A B10 vs B9All-In Futbol Club 3 vs.Legion FC 2009 - Academy2
 755293  Campbell MS  03:00 PM  1A A4 vs A6GA Alliance FC 2009 Boys 0 vs.CFC Red Star - B12U0

Bracket - Saturday, April 03, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 755290  MOBA Academy  12:00 PM  2a A8 vs A1TASA United FC 09 - B11U 3 vs.ATHENS UNITED 09 BOYS GOLD3

Bracket - Saturday, April 10, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 755282  River Park Soccer Complex  04:30 PM  1 B8 vs B7NGSA 2009 Calhoun Elite - B12U 5 vs.MAYS Striker - B12U - Premier0

Bracket - Sunday, April 11, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 755304  James Brown Pk - Dalton  02:00 PM  1 A2 vs A4NGSA 2009 Dalton Elite - B12U 1 vs.GA Alliance FC 2009 Boys1

Bracket - Saturday, April 17, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 755309  Campbell MS  10:30 AM  1 A4 vs A3GA Alliance FC 2009 Boys 8 vs.Georgia Storm 09B Elite1
 755308  Arizona Avenue  11:30 AM  2B A5 vs A2IAFC 09 Boys Elite 4 vs.NGSA 2009 Dalton Elite - B12U1
 755307  CYSA  01:00 PM  10 A6 vs A1CFC Red Star - B12U 3 vs.ATHENS UNITED 09 BOYS GOLD2
 768246  Gary Pirkle  01:30 PM  5B B10 vs B5All-In Futbol Club 2 vs.DDYSC 09 Boys Elite0
 755310  MOBA Academy  02:30 PM  2a A8 vs A7TASA United FC 09 - B11U 1 vs.Savannah United 09B Premier/Pre_ECNL2
 755270  Windsor Parkway Sports Complex  03:00 PM  6 B2 vs B8MAYS Buckhead 09B Blue - B12U 3 vs.NGSA 2009 Calhoun Elite - B12U2
 755264  Troup Soccer Complex  04:00 PM  C B3 vs B7NGSA UMA Legends 2009 Elite - B12U 4 vs.MAYS Striker - B12U - Premier1
 755265  MOBA Academy  04:15 PM  2a B4 vs B6MOBA-09 Boys 0 vs.Atlanta City FC - B12U - Pre-GPL2

Bracket - Sunday, April 18, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 755288  CYSA  11:00 AM  10 A6 vs A3CFC Red Star - B12U 3 vs.Georgia Storm 09B Elite2
 755294  MOBA Academy  12:30 PM  2a A8 vs A5TASA United FC 09 - B11U 1 vs.IAFC 09 Boys Elite5
 755263  Windsor Parkway Sports Complex  01:00 PM  6 B2 vs B1MAYS Buckhead 09B Blue - B12U 2 vs.FC Sudamerica - 09B - Platinum0
 755261  Windsor Parkway Sports Complex  03:00 PM  6 B5 vs B4DDYSC 09 Boys Elite 1 vs.MOBA-09 Boys2
 768249  River Park Soccer Complex  03:00 PM  1 B8 vs B10NGSA 2009 Calhoun Elite - B12U 5 vs.All-In Futbol Club0

Bracket - Saturday, April 24, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 755268  Hubert Park  01:30 PM  3B M B7 vs B4MAYS Striker - B12U - Premier 2 vs.MOBA-09 Boys3

Bracket - Sunday, April 25, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 768247  West Gwinnett Park  10:00 AM  2 B6 vs B10Atlanta City FC - B12U - Pre-GPL 5 vs.All-In Futbol Club9
 755317  Troup Soccer Complex  12:00 PM  C B3 vs B9NGSA UMA Legends 2009 Elite - B12U 2 vs.Legion FC 2009 - Academy0
 755297  CYSA  01:00 PM  9 A6 vs A5CFC Red Star - B12U 1 vs.IAFC 09 Boys Elite2
 755273  Windsor Parkway Sports Complex  01:30 PM  6 B5 vs B7DDYSC 09 Boys Elite 1 vs.MAYS Striker - B12U - Premier1
 755286  MOBA Academy  03:00 PM  2a B4 vs B8MOBA-09 Boys 2 vs.NGSA 2009 Calhoun Elite - B12U3

Bracket - Saturday, May 01, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 755295  Holland Sports Complex  10:30 AM  1a A1 vs A3ATHENS UNITED 09 BOYS GOLD 8 vs.Georgia Storm 09B Elite3
 755305  Chatham Co Soccer Complex  01:00 PM  1B A7 vs A6Savannah United 09B Premier/Pre_ECNL 6 vs.CFC Red Star - B12U1
 755266  River Park Soccer Complex  01:00 PM  1 B8 vs B5NGSA 2009 Calhoun Elite - B12U 1 vs.DDYSC 09 Boys Elite2
 755277  Hubert Park  03:00 PM  2B M B7 vs B6MAYS Striker - B12U - Premier 2 vs.Atlanta City FC - B12U - Pre-GPL5
 755267  Midway Park  04:00 PM  2 B1 vs B3FC Sudamerica - 09B - Platinum 1 vs.NGSA UMA Legends 2009 Elite - B12U3

Bracket - Sunday, May 02, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 755259  Windsor Parkway Sports Complex  12:00 PM  5 B7 vs B2MAYS Striker - B12U - Premier 4 vs.MAYS Buckhead 09B Blue - B12U1
 755285  Troup Soccer Complex  01:00 PM  1 B3 vs B5NGSA UMA Legends 2009 Elite - B12U 1 vs.DDYSC 09 Boys Elite4
 755303  Holland Sports Complex  02:00 PM  1a A1 vs A5ATHENS UNITED 09 BOYS GOLD 2 vs.IAFC 09 Boys Elite3
 755262  River Park Soccer Complex  04:30 PM  2 B8 vs B1NGSA 2009 Calhoun Elite - B12U 3 vs.FC Sudamerica - 09B - Platinum4
 755284  Windsor Parkway Sports Complex  05:30 PM  5 B2 vs B6MAYS Buckhead 09B Blue - B12U 4 vs.Atlanta City FC - B12U - Pre-GPL4

Bracket - Friday, May 07, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 755289  Arizona Avenue  07:30 PM  1A A5 vs A4IAFC 09 Boys Elite 0 vs.GA Alliance FC 2009 Boys0

Bracket - Saturday, May 08, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 768243  Windsor Parkway Sports Complex  11:00 AM  6 B2 vs B10MAYS Buckhead 09B Blue - B12U 0 vs.All-In Futbol Club1
 755279  Midway Park  12:00 PM  2 B6 vs B1Atlanta City FC - B12U - Pre-GPL 4 vs.FC Sudamerica - 09B - Platinum3
 755318  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  1 B9 vs B4Legion FC 2009 - Academy 1 vs.MOBA-09 Boys3
 755299  Campbell MS  04:30 PM  1 A4 vs A1GA Alliance FC 2009 Boys 2 vs.ATHENS UNITED 09 BOYS GOLD3
 768459  Arizona Avenue  06:00 PM  2A A5 vs A8IAFC 09 Boys Elite 12 vs.TASA United FC 09 - B11U2

Bracket - Sunday, May 09, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 755269  West Gwinnett Park  10:30 AM  2 B6 vs B5Atlanta City FC - B12U - Pre-GPL 3 vs.DDYSC 09 Boys Elite3
 768245  MOBA Academy  12:00 PM  2a B4 vs B10MOBA-09 Boys 4 vs.All-In Futbol Club2
 755278  River Park Soccer Complex  12:00 PM  1 B8 vs B3NGSA 2009 Calhoun Elite - B12U 3 vs.NGSA UMA Legends 2009 Elite - B12U2

Bracket - Saturday, May 15, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 755306  MOBA Academy  11:00 AM  2a A8 vs A3TASA United FC 09 - B11U 2 vs.Georgia Storm 09B Elite2
 755296  Chatham Co Soccer Complex  01:00 PM  1A A7 vs A4Savannah United 09B Premier/Pre_ECNL 0 vs.GA Alliance FC 2009 Boys0

Bracket - Sunday, May 16, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 768458  James Brown Pk - Dalton  01:00 PM  1 A2 vs A6NGSA 2009 Dalton Elite - B12U 4F vs.CFC Red Star - B12U
Forfeited Game
0
 768456  Chatham Co Soccer Complex  01:00 PM  1 A7 vs A1Savannah United 09B Premier/Pre_ECNL 2 vs.ATHENS UNITED 09 BOYS GOLD1
 768457  East Carrollton Park  02:00 PM  EC 3 A3 vs A4Georgia Storm 09B Elite 0 vs.GA Alliance FC 2009 Boys0