Shown below is the list of accepted teams for the Spring 2021 Athena / Classic / GPL / RIAS tournament for the age group.
   
14U BOYS RIAS 39 - Accepted Teams
Group Club/Team Name City Team ID  Head Coach
 A1 All-In Futbol Club Bloodhounds Sugar Hill 0Y279-02RB4U-0417   Michael Morton
 A2 All-In Futbol Club Wolves - BR14U Buford 0Y279-02RB4U-0416   Steve Brown
 A3 CGSAWR Bayern Munich Warner Robins 0Y144-01RB4U-9177   Sara Kliethermes
 A4 CGSAWR Earthquakes Warner Robins 0Y144-01RB4U-9175   Judson Holland
 A5 CHS Rec - Boys U14 Blue Lawrenceville 0Y138-89RB4U-0121   Wilehaldo Escobar
 A6 Columbus SC U14 Fort Benning 0Y154-01RB4U-1894   Mario Garcia Carvajal
 A7 CSA Adrenaline- BR14U Kennesaw 0Y145-01RB4U-2097   Eric Burton
 A8 CSA Cobras - BR14U Ball Ground 0Y145-01RB4U-0007   Alex Biello
 A9 CSA Rangers - BR14U Canton 0Y145-01RB4U-0004   Omar Mendoza
 A10 CSA Rovers - BR14U Canton 0Y145-01RB4U-0005   Nelson Ferrufino Martinez
 A11 CSA Vipers - BR14U Woodstock 0Y145-01RB4U-0006   Terry Noriega
 A12 CSA Wolfpack- BR14U Woodstock 0Y145-01RB4U-0008   David Jacobs
 A14 Griffin United U14 Griffin 0Y173-01RB4U-5796   Stacey Meeks
 A15 GS Villa Rica U14 Douglasville 0Y280-05RB4U-0665   Scott Wilder
 A16 Harris County Rec - BR14U Fortson 0Y177-01RB4U-0186   David Bader
 A17 HCSA Cason BRU14 McDonough 0Y179-01RB4U-0001   Greg Cason
 A18 HCSA Castillo BRU14 McDonough 0Y179-01RB4U-0002   James Castillo
 A19 IAFC 14U Coed Haddad Atlanta 0Y113-02RB4U-0080   Michael Haddad
 A20 Jackson Red Devils FC Jackson 0Y219-01RB4U-0144   Andy Patterson
 A21 Legacy Park SC - U14 Cheetahs Kennesaw 0Y321-01RB4U-0001   Michael Eis
 A22 LSA Chivitas - U14B Gainesville 0Y188-01RB4U-4357   Jose Luis Rocha
 A23 LSA Magpies - U14B Flowery Branch 0Y188-01RB4U-1361   Ian Kijanski
 A24 LSA Tiger Sharks - U14B Gainesville 0Y188-01RB4U-1357   David Hudson
 A25 Mountain United S.A. - BR14U Blairsville 0Y196-01RB4U-5618   Alex Ortiz
 A26 NTH Chelsea U14 Boys Smyrna Smyrna 0Y198-05RB4U-0123   Randy Wilkens
 A27 NTH Galindo Galaxy JJB Canton 0Y198-05RB4U-0121   Ken Galindo
 A28 NTH Gelly Rockets MN Marietta 0Y198-05RB4U-0105   John Gelly
 A29 NTH Lago Lions MN Marietta 0Y198-05RB4U-0106   Jamaika Lago
 A30 NTH Moore Dynamo QP Acworth 0Y198-05RB4U-0118   Motley Moore
 A31 NTH Sprague United MN Marietta 0Y198-05RB4U-0107   Chris Sprague
 A32 NTH Toma Tigers MN Marietta 0Y198-05RB4U-0108   Ion Toma
 A33 Rush Union Rowdies Alpharetta 0Y218-02RB4U-0052   Dan Irvine
 A34 RYSA Revs 14B Covington 0Y208-02RB4U-0886   Zachary Scheidecker
 A35 SSA Coweta Rec - U14B - Berrocal Palmetto 0Y160-62RB4U-2429   Jorge Berrocal
 A36 SSA Coweta Rec - U14B - Boynton Senoia 0Y160-62RB4U-2428   Chris Boynton
 A37 TCSA United 07/08 Vidalia 0Y293-01RB4U-5183   Jesse Gillenwater
 A38 TRAC 14UB Gearhart Ellijay 0Y253-01RB4U-0003   Joseph Gearhart
 A39 TYSA U14 Boys Tucker 0Y132-18RB4U-0001   Jasmin Ovcina
 A40 SSA Coweta Rec - U14B - Deyoe Newnan 0Y160-62RB4U-2427   Josh Deyoe